Dr. Selahattin KIYAN


Dr. Selahattin KIYAN -

http://www.proffonksiyoneltip.com/ Kurucusu – Fonksiyonel Tıp Doktoru
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp AD Öğretim Üyesi

KISA ÖZGEÇMİŞ VE İDARİ GÖREVLERİ


  • 12. Temmuz. 1977 Adana doğumludur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak tıp doktoru olmuştur. 2000- 2004 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalından uzmanlığını almıştır. 
  • 2004-2005 yılları arasında TAPDİ Buca Tıp Merkezi, İzmir’ de çalışmıştır. 2005 yılında Ege Üniversitesi Acil Tıp anabilim dalının kurucu ekibinin başında yer almıştır. 
  • 2010 yılında Ege Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalında Doçent doktor ünvanı almış ve eğitim sorumlusu olmuştur. 
  • 2011 yılında Ege Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı Anabilim Dalı Başkanı olmuştur.  
  • 2016 yılında profesör doktor ünvanı almıştır ve tekrardan Ege Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı anabilim dalı başkanı olarak atanmıştır. 
  • 2017 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesi Başhekim yardımcılığı, Ölçme ve değerlendirme Merkezi (ÖDEM) yönetim kurulu üyeliği ve Ege Üniversitesi Bağımlılık Ensititüsü (BATI Enst.) yönetim kurulu üyeliği (2016-2018) yapmıştır. 
  • 2018 yılında Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne ve Ege Üniversitesi Senatosuna atanmıştır.
  • Ulusal acil tıp derneklerinde toplamda 7 yıl yönetim kurulu üyeliği vardır. Ulusal acil tıp dernekleri bünyesinde bünyesinde çalışan Acil Tıp Okulunun (ATOK) kurucusu ve müdürü olarak 5 yıllık dönemde 4000’ e yakın acil tıp uzmanı, asistanı, hemşiresi, paramedik ve ATT eğitim organizasyonları ve eğitimlerinde görev almıştır. Tıpta multidisipliner yaklaşım derneği (MYDERN) kurucusu ve hâlihazırda başkanlığını yapmaktadır. Toplamda 146 adet uluslararası/ulusalkongre, sempozyumda konuşması vardır. 54 adet toplantı başkanlığı, düzenleme kurulu, bilimsel kurul üyeliği mevcuttur. 
  • 2020 yılında http://www.proffonksiyoneltip.com/ online danışmanlık portalını kurmuştur. Bu danışmanlık sisteminde fonksiyonel tıp, fonksiyonel diyet, bireysel spor danışmanlığı ve online psikoloji danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Danışanlarına online danışmanlık hizmeti vermektedir. 

BİLİMSEL ve AKADEMİK ÇALIŞMALARI:

Toplamda 58 adet makalesinin 33’ u Science Citation İndex (SCI) tarafından taranan uluslararası dergilerde yayınlanan, 25’ si de SCI dışındaki uluslararası indekslerce taranan dergilerde yayımlanmıştır. 
Science Citation İndex (SCI) tarafından taranan uluslararası dergilerde atıf yapılan makale sayısı: 557, H index: 15, i-10 index:17’ dir.  
302 adet ulusal ve uluslararası bildirisinin toplamda 141’ i uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan, 161’ si de ulusal ve uluslararası katılımlı bilimsel toplantılarda sunulan bildirilerdir.  14 ulusal kitap bölüm yazarlığı, 5 adet kitap bölüm çevirisi vardır.  
Uluslararası kongrelerde 10, ulusal katılımlı konferans, seminerlerde 136 toplamda 146 adet adet seminer sunumu vardır. Birçok uluslararası ve ulusal bilimsel dergide hakemlik yapmaktadır. 2010 yılından bu yana 2000 saatin üzerinde birçok lisans, lisansüstü ve doktora dersleri vermektedir. 
17 adet tez danışmanlığı ve 16 adet ulusal örgütlerce (DPT, TUBİTAK, TUBA ve benzeri) desteklenen tamamlanmış araştırma projesinde yöneticilik yapmıştır. Hâlihazırda 6 adet devam eden bilimsel araştırma projesi vardır. 


Kongre Konuşmacıları

Dr. Serkan ŞENER

Dr. Asuman KAPLAN ALGIN

Dr. Banu ÖZTÜRK CEYHAN

Fzt. Bünyamin HAKSEVER

Dr. Canan SUNAY

Dr. Can ÇİFTÇİ

Dyt. Çağla ÇEVİK

Dr. Deniz ÖZZEYBEK

Dr. Dilek ÇOLAK

Dr. Dilek YAZICIOĞLU CEZAYİR

Ph. D. Emine SPOREL ÖZAKAT

Dyt. Dilhan DİŞLİ

Dyt. Emre Batuhan KENGER

Dr. Engin ARI

Gıda Müh. Erdem ÖNER

Dr. Erdem YEŞİLADA

Dr. Erduran GÜR

Dr. Esra GÖKER

Ecz. Görkem BAYINDIR

Dr. Gülçin SALTAN İŞCAN

Dr. Hasan ALAÇAM

Dr. Hasan İNSEL

Dr. İlkay KESKİNEL

Dr. İrem ERGÜN

Dr. Lale YEPREM

Dr. Mehmet CAMCI

Dr. Muhittin ÖZÇELİK

Dr. Meltem YALINAY

Dr. Mustafa ATASOY

Gıda Yüksek Müh. Nermin SALÇIN

Dr. Ömer SALTAN

Ecz. Özlem PAMUK YILDIZ

Dr. Recep ALP

Dr. Rezan CEZAN

Dr. Rüya ACAROĞLU

Dr. Sebahat TURAN

Seçkin AYDIN KINACI

Dr. Selahattin KIYAN

Dr. Selen İLHAN ALP

Dr. Sema BERKTAŞ

Sentha WOUTERLOOD

Dr. Serdar ÖZGÜÇ

Dr. Şenay AYCAN

M. Sezin ARDANUÇ

Dr. Yeşim ERBİL

Dr. Dyt. Yeter ÇELİK

Dr. Zeynep TARTAN

Copyright @2021 Metepol Danışmanlık E-Ticaret ve Bilişim