Dr. Serdar ÖZGÜÇ


Dr. Serdar ÖZGÜÇ -

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi. GAPS Danışmanı. 
1968 İzmir doğumlu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1993 yılında mezun oldu.
Mecburi hizmetini Afyon Dinar Yeşilhüyük Sağlık Ocağında yaptıktan sonra, Manisa Devlet Hastanesi'nde 15 yılı Anestezi- Reanimasyon ve Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde olmak üzere toplam 17 yıl görev yaptı.
1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde “Hastane ve Sağlık Kuruluşları Yönetimi” üzerine yüksek lisansını tamamlayarak “Bilim Uzmanı” ünvanı aldı.
2001 yılında Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen “Endokrin Hastalıklarda Laboratuar Değerlendirme Sertifika Kurs” programını bitirdi.
Tamamlayıcı tıbba ilgisi 2001'li yılların başında fitoterapi ile başladı. İzmir Ege Üniversitesi'ne bağlı ARGEFAR İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma-Uygulama Merkezi'nde ve Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde 2004 yılında yoğun fitoterapi eğitimleri aldı. 2006 yılında itibaren homeopati eğitimlerine başladı.
2005 yılında Sağlık Bakanlığı onaylı “Medikal Estetik Uygulama Sertifika” programını bitirdi.
2006 yılında Europäisches Institut für Homeopathie – InHom ile İzmir Klasik Homoepati Derneği tarafından düzenlenen 40 saatlik temel eğitim modülünü bitirdi.
2006 yılında European Cooperation of Medical Ozone Societies tarafından İstanbul’da düzenlenen Workshop eğitimlerine katıldı. Medikal ozonun tıpta kullanımı- koruyucu ve tedavi amaçlı uygulamaları konusunda teorik ve pratik eğitim aldı.
2016 yılında AMT (Mikrobiyolojik Tedavinin Çalışma Grubu) ve BRT (Bilimsel Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Derneğinin) müfredat –temel ilkelerine uygun olarak düzenlenen ve Alman Tıp Birliği tarafından tanınan “Mikrobiyolojik Tedavi Temel Kurs” programını bitirdi.
2016 ve 2017 yıllarında GAPS eğitimleri, PRP, CGF, Kök hücre, kemik iliği stem cell ve ileri düzey ozonterapi eğitimleri aldı.
Anti-aging ile ilgili 2017 yılında “Kozmetik Mezoterapi” ve yine aynı yıl Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde “Fitoterapi reçeteleri ve kanserde fitoterapi uygulamaları” eğitimlerini bitirdi.
2018 yılında Almanya Bochum’da “Kanser ve Destek Tedaviler” ve “Fitoterapi ile Bağışıklık Sisteminin Kuvvetlendirilmesi” konularında eğitim aldı. Fitoterapi dışında ayrıca homeopati, ozonterapi, proloterapi ve mezoterapi ile destek tedavileri uygulamaktadır. Serbest hekim olarak çalışmaktadır.
Kanser ile ilgili 3 adet derleme makalede ortak yazar olarak yer almıştır. Ayrıca, Journal of Scientific Perspectivies isimli uluslararası dergisinin yayın kurulu üyesidir. 
“Modern ve Rasyonel Fitoterapi I” kitabının yazarlarından biridir.
“Bitkilerin Öz Gücü ile Sağlığın Yönetimi” kitabının editörü ve yazarlarından biridir.

Kongre Konuşmacıları

Dr. Serkan ŞENER

Dr. Asuman KAPLAN ALGIN

Dr. Banu ÖZTÜRK CEYHAN

Fzt. Bünyamin HAKSEVER

Dr. Canan SUNAY

Dr. Can ÇİFTÇİ

Dyt. Çağla ÇEVİK

Dr. Deniz ÖZZEYBEK

Dr. Dilek ÇOLAK

Dr. Dilek YAZICIOĞLU CEZAYİR

Ph. D. Emine SPOREL ÖZAKAT

Dyt. Dilhan DİŞLİ

Dyt. Emre Batuhan KENGER

Dr. Engin ARI

Gıda Müh. Erdem ÖNER

Dr. Erdem YEŞİLADA

Dr. Erduran GÜR

Dr. Esra GÖKER

Ecz. Görkem BAYINDIR

Dr. Gülçin SALTAN İŞCAN

Dr. Hasan ALAÇAM

Dr. Hasan İNSEL

Dr. İlkay KESKİNEL

Dr. İrem ERGÜN

Dr. Lale YEPREM

Dr. Mehmet CAMCI

Dr. Muhittin ÖZÇELİK

Dr. Meltem YALINAY

Dr. Mustafa ATASOY

Gıda Yüksek Müh. Nermin SALÇIN

Dr. Ömer SALTAN

Ecz. Özlem PAMUK YILDIZ

Dr. Recep ALP

Dr. Rezan CEZAN

Dr. Rüya ACAROĞLU

Dr. Sebahat TURAN

Seçkin AYDIN KINACI

Dr. Selahattin KIYAN

Dr. Selen İLHAN ALP

Dr. Sema BERKTAŞ

Sentha WOUTERLOOD

Dr. Serdar ÖZGÜÇ

Dr. Şenay AYCAN

M. Sezin ARDANUÇ

Dr. Yeşim ERBİL

Dr. Dyt. Yeter ÇELİK

Dr. Zeynep TARTAN

Copyright @2021 Metepol Danışmanlık E-Ticaret ve Bilişim