Dr. Hasan İNSEL


Dr. Hasan İNSEL -

İç Hastalıkları Uzmanı, Mayr Prevent Hekimi

İstanbul’da doğan Dr. Hasan İnsel, Nişantaşı İngiliz Erkerk Lisesini(EHSB) bitirdikten sonra, doktorluk eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. 
Mezuniyet sonrası Almanya’da İç Hastalığı ihtisasını tamamlamış; Erlangen Üniversitesinde Gastroenterolojik Endoskopi ve Ultrason eğitimi ve Texas Advanced Health Center’da Carotis Doppler eğitimi almıştır. 
Uzman olduktan sonra Almanya Düsseldorf’ta gastroenteroloji, sağlıklı yaşam, check-up ve önleyici tıp konularında çalışmıştır. 
Türkiye’ye döndüğünde İç Hastalığı Hekimliği yanında, Almanyadaki çalışmalarının devamı olarak o zamanlar için çok yeni kavramlar olan sağlıklı yaşam, check-up ve preventif tıp konularında yoğunlaşmıştır. İstanbul, Nişantaşında kurucu ortağı olduğu “İntermed Sağlık Kontrol Merkezi”ni açıp, Türkiye’de ilk defa bir çatı altında geniş kapsamlı teşhis ve check-up hizmetini başlatmıştır.
Dr. İnsel sağlıklı yaşam çalışmalarına yurtdışında da devam etmektedir. Merkezi Viyana’da olan ESAAM-Avrupa Önleyici, Rejeneratif ve Antiaging Tıp Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyesi olan Dr. Hasan İnsel, WAAAM-World Academy of Anti Aging Medicine’in de Akademik Kurul üyesidir. Viyana Sigmund Freud Üniversitesi Corona Institute öğretim kadrosundadır, uluslarası sağlıklı yaşam eğitimleri vermektedir.
Columbia Cornell Universitesi New York Presbyterian Hastanesinin onbir yıl Uluslararası Bölüm Senior Danışmanlığını yapmış olan Dr. İnsel, Merkezi Michigan’da bulunan ve sağlıklı yaşam programları ve eğitimleri organize eden “International Association of Physicians for Healthy Living LLC” yi kurmuştur. Amerikada bulunduğu sürelerde, çeşitli kuruluşlarda “hastane ve klinik yönetimi” eğitimleri almıştır.
Türkiyede’de sağlıklı yaşam programları, eğitimleri ve Corporate Wellness programları organize eden Medigen’in kurucusu ve başkanıdır. 
Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Cadde ekinde “Saatleri Durduralım” isimli köşesinde sağlıklı yaşam ve önleyici tıp konularını işlemiş, HTV de “Vip and Fit” programını hazırlayıp, sunmuştur.
Dr. Hasan İnsel, Avusturyada sağlıklı sindirim ile ilgili F.X. Mayr eğitimini bitirerek, Avusturya Tabip Odası onaylı Mayr Prevent Hekimliği Uzmanı olmuştur. 
Avusturya Klagenfurt’ta Gastroenterolojik Kineziyoloji eğitimi almıştır ve IMAK Fonksiyonel Myodiagnostik derneği üyesidir.
Corporate Wellness konusunda şirketlere “Sağlıklı Sindirim ile Bağışıklık, Genç Kalma ve Sağlıklı Yaşam” seminerleri vermekte, workshoplar yapmaktadır.
Kurucusu olduğu İntermed’in Onursal Başkanı olan Dr. Hasan İnsel, İntermed’de “Modern Mayr Sindirim Sanatı ile Sağlıklı Yaşam” eğitimi vermekte, Wellworld Ataşehir’de  Longevity ve Mayr Prevent Konsept danışmanlığı yapmaktadır. 
Bodrum’da bulunduğu sürelerde, Bodrum Acıbadem Tıp Merkezinde “Sağlıklı Yaşam” çalışmaları yapmakta, eğitimler vermektedir. 
Kendisinin “Modern Mayr Metodu ile SİNDİRİM SANATI” isimli kitabı vardır.
Instagram: #drhasaninsel  #sindirimsanati
Email: hasaninsel@gmail.com
Youtube: drhasaninsel

Kongre Konuşmacıları

Dr. Serkan ŞENER

Dr. Asuman KAPLAN ALGIN

Dr. Banu ÖZTÜRK CEYHAN

Fzt. Bünyamin HAKSEVER

Dr. Canan SUNAY

Dr. Can ÇİFTÇİ

Dyt. Çağla ÇEVİK

Dr. Deniz ÖZZEYBEK

Dr. Dilek ÇOLAK

Dr. Dilek YAZICIOĞLU CEZAYİR

Ph. D. Emine SPOREL ÖZAKAT

Dyt. Dilhan DİŞLİ

Dyt. Emre Batuhan KENGER

Dr. Engin ARI

Gıda Müh. Erdem ÖNER

Dr. Erdem YEŞİLADA

Dr. Erduran GÜR

Dr. Esra GÖKER

Ecz. Görkem BAYINDIR

Dr. Gülçin SALTAN İŞCAN

Dr. Hasan ALAÇAM

Dr. Hasan İNSEL

Dr. İlkay KESKİNEL

Dr. İrem ERGÜN

Dr. Lale YEPREM

Dr. Mehmet CAMCI

Dr. Muhittin ÖZÇELİK

Dr. Meltem YALINAY

Dr. Mustafa ATASOY

Gıda Yüksek Müh. Nermin SALÇIN

Dr. Ömer SALTAN

Ecz. Özlem PAMUK YILDIZ

Dr. Recep ALP

Dr. Rezan CEZAN

Dr. Rüya ACAROĞLU

Dr. Sebahat TURAN

Seçkin AYDIN KINACI

Dr. Selahattin KIYAN

Dr. Selen İLHAN ALP

Dr. Sema BERKTAŞ

Sentha WOUTERLOOD

Dr. Serdar ÖZGÜÇ

Dr. Şenay AYCAN

M. Sezin ARDANUÇ

Dr. Yeşim ERBİL

Dr. Dyt. Yeter ÇELİK

Dr. Zeynep TARTAN

Copyright @2021 Metepol Danışmanlık E-Ticaret ve Bilişim